Forumumuza Hoş Geldiniz, Umarız Forumda İyi Vakit Geçirirsiniz.

Forum kuralları!

Merhaba! Forumlarımızda herhangi bir aktivitede bulunmadan önce, forum düzeni ve kalıcılığı için lütfen forum kurallarını okuyunuz.

Forum Kuralları
Reklam Ver ! Reklam Alımları Başlamıştır Sizde Reklam Vermek İstiyorsanız Hemen Buraya Tıklayın.
Duyuru:! Forumumuzla İlgilenecek Deneyimli Moderatörler Arıyoruz. Başvuru İçin Buraya Tıklayın.
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4.25/5 - 8 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yandex
(Okunma: 1292)
[NEO]
#1
Yandex (Rusça: Яндекс) Rusya'nın en büyük arama motorunun sahibi (%64 pazar payı,tüm dünyada beşinci) ve birçok internet tabanlı ürün ve servis geliştiricisi Rus BT şirketi. Şirketin amacı kullanıcıların sorularına, doğrudan veya dolaylı, cevap verebilmektir.
Yandex kullanıcı sayısını arttırmak için yasal ve sorunsuz olarak Yandex'in ek programları anlaştığı 3.parti yazılımlar ile yüklenmektedir. Yandex'in programını kurmak istemiyorsanız program kurulumunda Yandex kutucuğunu işaretini kaldırmalısınız, eğer programı yanlışlıkla seçip kurulum yaptıysanız, "Denetim Masası / Program ve Özellikler" kısmında Yandex programını çok kolay bir şekilde sorunsuz biçimde kaldırabilirsiniz. Yandex prensipleri gereği bilgisayara kalıcı olarak kurulum yapmaz. Yandex adı altında kodları değiştirilmiş zararlı yazılım içeren yazılımlarla karşılaşmamak için programlar her zaman resmi sitesinden indirilmelidir.
Yandex.ru ana sayfası Rusya’da en çok ziyaret edilen internet sitesi olmuştur.Yandex, tüm dünyada 56 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmaktadır.Rusya’nın yanı sıra Beyaz Rusya, Kazakistan, Ukrayna ve Türkiye’de de hizmet vermektedir. Tamamen Yandex’e ait olan alt birim şirketi, Yandex Labs ise San Francisco Körfez Bölgesi'ndedir ve bir ar-ge laboratuvarı görevi görmektedir.Yandex isminin kökeni«Yandex» ismini, 1996 yılında, şirketin kurucuları İlya Segalovich ve Arkady Volozh koymuştur. İngilizce «dizin oluşturmak» anlamına gelen «to index» fiilinden yola çıkarak «yet another indexer» (bir dizin oluşturucu daha) ifadesinin kısaltılmış hali olan "Yandex"te karar kılmışlardır. Yandex, Rusçada «Яндекс» şeklinde yazılır. «Я» harfi («Ya» diye okunur) Kiril alfabesine özgü bir harftir ve İngilizcede birinci tekil şahıs «ben» zamirini ifade eden «I» harfine karşılık gelir.Yandex Türkiye

Yandex, Eylül 2011’de İstanbul’da açtığı ofisle Türkiye pazarına açılmıştır.«Türkiye’deki kullanıcılar ve Türkiye hakkında bilgi arayan herkes için geliştirilmiş» olan yandex.com.tr' nin kullanıcılarına sunduğu ana hizmet İnternet’te aramadır.

Bunun yanı sıra canlı trafik bilgisi ve panoramik fotoğraflar içeren Yandex.Haritalar, haberler ve e-posta gibi birçok farklı servisi de sunmaktadır. Yandex.Haritalar’ın Panorama adlı hizmeti kullanıcılara yüksek çözünürlüklü (HD), 360 derecelik açıya sahip görüntüler sunarak İstanbul, Ankara veya İzmir’deki caddeleri ve bu şehirlerin tarihi mekanlarını, sokaklarını ve caddelerini sanal ortamda izleyebilme imkanı sunuyor.
Cevapla
Teşekkür Edenler:
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

  Tarih: 20-08-2017, Saat: 01:35